U shkarkua nga detyra, reagon drejtori i Postës: Hakmarrje politike

Drejtori i Postës Shqiptare Majlind Lazimi është shkarkuar nga detyra. Largimi i tij është propozuar nga  zv/kryeministrja e PD, Ledina Mandija. Ai akuzohet se ka shkelur ligjin elektoral dhe ka ushtruar presion ndaj punonjësve, për interesa elektorale.

Pas shkarkimit, ka reaguar ish kreu i Postës. Majlind Lazimi, i cili vjen nga radhët e LSI,  thotë se largimi është për arsye politike.

“Sapo u njoftova nga mediat per nje lajm te cuditshem per lirimin tim nga pozicioni i Dr. Pergjithshem te Postes Shqiptare. 2. Shkarkimi im i paligjshem dhe vetem per arsye politike. Shkarkimi im hakmarrje politike. 3. Nuk ka asnje prove ligjore per kete akuze. 4. Eshte nje akt deshperimi. 5. Asnje presion nuk eshte bere ndaj asnje punonjesi postes shqiptare”, tha Lazimi.

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 18 nëntor 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.