U lirua nga Gjykata, Babalja: Kam frikë të kthehem, në Shqipëri

Gjykata e Prishtinës ka liruar nga burgu, ‘Babalen’ ose Albert Veliun, i cili ishte arrestuar në Kosovë për llogari të drejtësisë shqiptare. Albert Veliu u arrestua një ditë më parë, në një kamp azilkërkuesish në Prishtinë, pas lëshimit të urdhërarrestit nga drejtësia shqiptare. Ndaj tij ka një masë arresti me burg, për kallëzim të rremë dhe kalim të paligjshëm të kufirit.

LEXO DHE :  Rilindja Urbane e Krumës nuk e ndal hemorragjinë drejt Mbretërisë së Bashkuar

Në një komunikim telefonik me ‘News24’, Veliu tha se, ka frikë të kthehet në Shqipëri./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.