U arrestua për vjedhje, Gjykata merr vendim për mandatin e ish- deputetit të LSI

Gledian Rehovica, ish deputet i LSI-së,  ka kërkuar nga Gjykata Administrative të shfuqizojë vendimin e KQZ-së dhe t’i rikthej atij mandatin e deputetit që i është hequr një vit e gjysmë më parë.

Gjykata ka vendosur që të mos e pranojë kërkesën e tij. Rehovica ishte një nga deputetët e prekur nga ligji i dekriminalizimit dhe pas hetimeve u zbulua që ai ishte arrestuar në Itali për vjedhjen e një dyqani në vitin 1999.

LEXO DHE :  Meghan Markle refuzoi të humbasë peshë pas lindjes, arsyeja duhet duartrokitur!

Ai mohoi akuzat e Prokurorisë në atë kohë duke thënë se ka qenë student në Romë gjatë kohës për të cilat flet akuza e Prokurorisë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.