U arrestua dy ditë më parë per pengim të zgjedhjeve, lihet i lirë 23-vjeçari nga Shkodra

23-vjeçari Emrah Shaba i arrestuar dy ditë më parë nën akuzën e pengimit të zgjedhjeve është lënë i lirë nga Gjykata e Shkodrës.

Shaba akuzohej se pengoi procesin zgjedhor në qendrat e votimit në Postribë të Shkodrës, por Gjykata ka vendosur lirimin për shkak se nuk ka prova që fajësojnë 23-vjeçarin.

LEXO DHE :  Ende jo një faturë për dëmet/Bledi Çuçi:  Ja deri kur do të ofrohet qiraja falas!

Emrah Shaba është nipi i ish-kryetarit të Komunës Postribë, Faz Shabaj, ndërkohë familjarët e tij pretendojnë se arrestimi është bërë për shkak se ata kanë bindje politike të djathta./ e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.