U akuzua për korrupson, arrest shtëpie për gazetaren Suela Musta

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të japë masën e sigurisë “arrest shtëpie”  anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.

Musta,  40 vjeçarja me profesion gazetare, u vendos nën arrest shtëpie, ndërsa u akuzua nga policia për korrupsion në lidhje me një transmetues kabllor në Elbasan.

Musta u arrestua të premten pasdite nga Forcat Speciale, në një aksion të gjerë të koduar Krasta”.

 Masat për personat e tjerë të arrestuar:

Endri Çopja, 30 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan
Bledar Karaj, arrest me burg , lindur dhe banues në Elbasan
Adem Boriçi, 61 vjeç, arrest shtepie lindur e banues në Elbasan
Andrea Nathanaili, 67 vjeç, arrest me burg ,lindur Sarandë dhe banues në Tiranë
Suela Musta, 40 vjeç, arrest shtepie, lindur dhe banues në Tiranë
Izmir Hajdari, 51 vjeç, arrest me burg lindur dhe banues në Tiranë
Artan Drazhi, 34 vjeç, arrest me burg lindur dhe banues në Elbasan
Ervin Tahiri, 40 vjeç, arrest me burg lindur dhe banues në Tropojë./ IM-Dritare.net

LEXO DHE :  Ja gjendja e të plagosurve, nga shpërthimi në ish-Bllok!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.