Trup i dhjamosur? Ja ushqimet që ndihmojnë, për t’u dobësuar!

Vera po vjen dhe ju nuk dini çfarë të bëni për t’u dobësuar? Ja cilat janë ushqimet, që ju ndihmojnë!

Dëshira për bel më të hollë dhe bark të sheshtë, nuk duhet pasur vetëm për t’u dukur bukur me xhinse, apo fustane. Por duhet edhe për shëndetin. Njerëzit me bark, ose trup dhe dhjamë të tepërt, janë më të rrezikuar të preken nga sëmundjet e zemrës, ose diabeti i tipit 2.

LEXO DHE :  Foto/ Kate Middleton e mahnitshme në festën mbretërore

Formula magjike, kundër dhjamit të barkut, nuk ekziston, por studimet tregojnë se, ta mbushësh pjatën me ushqime që luftojnë dhjamin e barkut, si pjesë e një diete të shëndetshme, mund të ndihmojë. Dritare.net ka sjellë në galerinë më poshtë, ushqimet më të dobishme, që mund të gjeni për t’u dobësuar. Provojini dhe na kujtoni!/K.C/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.