Trump thirrje raciste për 4 gra, Theresa May; Të papranueshme

Thirrje raciste, janë duke u quajtur disa deklratave të Presidentit Trump, ndaj 4 kongresmeneve me ngjyrë, të cilave Trump u tha se ato duhet; “Të kthehen në shtëpitë e tye”.

“Kanë ardhur nga vendet, qeveritë e të cilave janë një katastrofë totale”-tha Trump ndaj kongresmeve, tri nga të cilat kanë lindur në SHBA, ndërsa një ka shkuar si fëmijë refugjat.

LEXO DHE :  Angela Merkel viziton për herë të parë pas 14 vjetësh kampin e Aushvicit: Krimet naziste, identiteti gjerman

Ndaj këtyre deklratave ka reagaur edhe Kyeministrja në largim e Britanisë së Madhe, Theresa May, e cila i quajti këto deklarata “krejtësisht të papranueshme”

Aleksandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib, Ayanna Pressley dhe Ilhan Omar e quajtën presidentin racist, ndërsa në krah të tyre kanë dalë edhe kandidatët për President nga Partia Demokratike./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.