Trump paralajmëron Iranin për ‘zhdukje’ në rast lufte

Presidenti Donald Trump, ka thënë se nuk dëshiron luftë, por ka paralajmëruar se Irani do të prrallet me ‘zhdukje’ nëse shpërthen konflikti.

Duke folur për NCB, të premten, ai tha se SHBA ishte e hapur për bisedime, por nuk do ta lejonte Iranin të zhvillonte armë bërthamore, informon dritare.net.

Trump gjithashtu u zgjerua në vendimin e tij të fundit për të thirrur sulmet e planifikuara si përgjigje ndaj rrëzimit të një aeroplani pa pilot këtë javë. Ndërkohë Teherani thotë se aeroplani i pa pilotuar i SHBA, hyri në hapësirën ajrore iraniane herët në mëngjes të enjten.

LEXO DHE :  Andoni: Parlamenti duhet të ketë më shumë respekt për Presidentin Meta

Tensionet janë përshkallëzuar mes dy vendeve, SHBA kohët e fundit e fajësojnë Iranin për sulmet ndaj tankerëve të naftës që operojnë në rajon. Irani ka njoftuar se së shpejti do të kalojë kufijtë e rënë dakord ndërkombëtar për programin e saj bërthamor./E.B-    dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.