Trump gëzon për fitoren, por i ndodh e papritura

Ajo që synohej të ishte një turne festimesh në Midwest të enjten, u kthye në një acarim total për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, kur mësoi se, prokurorët federalë për një kohë të gjatë, kishin ngritur hetim për financuesin e kompanisë së tij.

 

Pas kësaj, nga Air Force One, Trump telefonoi disa nga avokatët e tij, dhe njerëzit e tij më të besuar për të zbuluar se ç’kërkonin,  prokurorët federalë të Southern District of New York, të dinin për Allen Weisselberg, shefin e Organizatës financiare të Trump.

LEXO DHE :  Negociatat/ Kryemadhi: Ditë të trishta na presin!

 

Lajmi për hetimin e financierit të tij, ishte një tjetër zhgënjim për presidentin.  Megjithëse pas shumë problemesh, që i ka hapur, ish-avokati  i tij, Michel Cohen, kjo është pak. Ndonëse mendohet se edhe kjo çështje të ketë lidhje të hapur me Cohen./K.C/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.