Trump e pranon: Rusia ka ndërhyrë në zgjedhje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka pranuar më në fund përfundimin e Agjencisë së Inteligjencës amerikane, se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e 2016-s. Ndërkohë, ju kujtojmë se, një ditë më parë, në samitin me presidentin e Rusisë, Vladimir Putini, Trump u shpreh se, Rusia nuk ka arsye se pse të ndërhynte në zgjedhje. Putini ndërkohë shprehet se, ai me të vërtetë donte që Trump-i t’i fitonte zgjedhjet.

Trump-i pas samitit u shpreh se, kishte gabuar të hënën dhe tani thotë se, Rusia nuk kishte asnjë arsye pse MOS ndërhynte në zgjedhjet e 2016-s, informon dritare.net

LEXO DHE :  Kriza politike/ Zbulohet vendimi, Meta: Ja çfarë do të bëj me 22 tetor!

Pas takimit me Putinin dhe deklaratën e tij, Trump-i u përball me një breshëri kritikash.

Ndërkohë edhe aleatët e tij kishin kërkuar nga Trump-i që ai të sqaronte idetë dhe qëndrimin e tij.

Në fjalimet e tij të fundit, ai shtoi se ai kishte “besim dhe mbështetje të plotë”  te agjencitë e inteligjencës amerikane./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.