Tronditet futbolli anglez/ Klubi i Premier League i financuar nga Bin Laden

Mediat britanike kanë publikuar një lajm tronditës.

Sipas mediave, klubi i Premier League, Shefild Junajtid është financuar nga terroristi më i pamëshirshëm lideri i Al’ Qaides, Osama Bin Laden, dhe familja e tij.

Gjithçka është zbuluar gjatë një gjyqi mes bashkëpronarëve të klubit Kevin Mek Kabe dhe Princit Abdullah Bin Mosad Bin Abdolaziz Al Saud, të cilët zotërojnë të dy nga 50 % të aksioneve të skuadrës.

LEXO DHE :  Ronela Hajati na mëson si të nisim një ditë me pozitivitet

Avokati, Andres Gledhill QC, i Abdullahut ka thënë se Mek Keb e dinte mjaft mirë, se nga kanë ardhur të gjitha paratë e investuara në klub./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.