Treni përplaset me makinën, plagoset rëndë familja në Golem

Mëngjesin e sotëm, një aksidenti  i rëndë ka ndodhur në Golem të Kavajës, ku një tren ka përplasur një makinë dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 6 anëtarë  të një familjeje. Nga policia mësohet se, treni është përplasur me makinën, në zonën që njihet si ‘Përroi i Agait’, ku janë plagosur prindërit dhe 4 fëmijët.

LEXO DHE :  Protesta e nesërme e opozitës, Ambasada e SHBA: Kini kujdes, herët e kaluara ka pasur dhunë

 

Ndërkohë, nga “Panorama” mësohet se, treni ka marrë përpara makinën, në të cilën po udhëtonte familja.

Të lënduarit janë dërguar në spital, jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, polica ka nisur menjëherë hetimet, deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes./K.C/Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.