Trendi më i ri i kafes? Shtoni pak brokoli, ja pse!

Trendet e kafes po përhapen në të gjithë botën. Për shembull, ju mund të pini kafe me kanellë, pasi ka përfitime fantastike për shëndetin. Edhe shtimi i gjalpit ose vajit në kafe është mirë për ju. Mendoni se kjo është e çuditshme? Epo të shohim çfarë do të mendoni për trendin më të ri??

“Sheqer??  Jo, faleminderit! Dua brokoli për kafen time!”

Brokoli???

Mjekët kanë ndjekur tendencat e ushqimit në të gjithë botën. Pak lëng panxhari, pak mjaltë, nuk ka asgjë për t’u çuditur deri këtu. Por brokoli, shkon përtej imagjinatës sonë. Rezulton se, ne mund ta bëjmë kafen tonë më të shëndetshme, duke shtuar një brokoli të vogël në të, informon dritare.net

LEXO DHE :  Zef Brozi: Mafia politike e financuar nga anti-perëndimorët vepron për destabilizim

I shëndetshëm, ama shumë i shëndetshëm. Ne nuk mund ta shtojmë brokolin perime në kafen tonë, por mund të shtojmë pluhur nga ai. Shumë nutricienë, për shkak të vitaminave, hekurit, etj kanë vendosur që edhe bokolin ta kthejnë në pluhur, ashtu si qepa, apo hudhra, informon dritare.net. Për momentin pluhuri i brokolit është duke u testuar. Nuk i dihet nëse do të përhapet, ose do të pëlqehet, por të presim dhe të shohim./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.