Tre vjeçari humb jetën/ Prindërit shpëtojnë dy jetë, duke dhuruar organet e tij

Këngëtari amerikan, Granger Smith, së bashku me bashkëshorten e tij, kanë vendosur të dhurojnë organet e djalit 3-vjeçar, i cili humbi tragjikisht jetën. Me anë të një postimi në instagram, nëna e të voglit, Amber Smith, njoftoi se ka marrë vendimin më të vështirë të jetës por edhe më të duhurin.

 

“Ka mbi 100.000 njerëz që presin për transplant. Rreth 20 prej tyre vdesin çdo ditë. Ndaj mendova, përse organet të treten në tokë, kur mund të shpëtojmë njerëz të tjerë?

LEXO DHE :  Gjykata Kushtetuese përfundimisht nuk njeh Arta Vorpsin, publikon emrat e anëtarëve!

Asnjëherë në një milion vjet, nuk mendova se do të merrja këtë vendim për fëmijën tim, por ky ishte i duhuri. Si mund ta varrosim foshnjën tonë të ëmbël dhe të mos përpiqemi të ndihmojmë të tjerët?”, u shpreh ajo.

Pak ditë më parë ata morën lajmin, se organet e djalit 3-vjeçar që u dhuruan, kanë shpëtuar jetën e një 49-vjeçareje dhe një 53-vjeçari./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.