Tre këngëtarët e njohur kosovarë, marrin nënshtetësinë shqiptare

 

Përmes një dekreti që mban datën 11 shkurt 2019, Presidenti i Republikës Ilir Meta u ka dhënë nënshtetësinë 19 personave nga Kosova.

Mes 19 personave janë edhe 3 këngëtarët e njohur kosovarë, Shyhrete Behluli, Mihrie Braha dhe reperi Arian Agushi soe Gold Ag.

LEXO DHE :  Eliminatoret e Europa League, tre skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët

Nënshtetësinë shqiptare e kanë edhe këngëtarët e tjerë kosovarë, si Getoar Selimi, Vesa Luma, Era Istrefi, Nora dhe Robert Berisha./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.