Tre bashkitë e PD nisin zyrtarisht bllokimin e zgjedhjeve!

Tre bashkitë e drejtuara nga kandidatët e Partisë Demokratike, ajo e Kukësit, e Kavajës dhe e Matit kanë nisur zyrtarisht bllokimin e zgjedhjeve në bashkitë që ato drejtojnë.

Kështu, kryetari i Bashkisë së Kukësit Bashkim Shehu, ai i Kavajës Isa Sakja dhe ai i Matit Nezir Rizvani i kanë dërguar një letër KQZ me anë të së cilës kërkohet lirimi i menjëhershëm i ambienteve të KZAZ-ve përkatëse në këto dy bashki.

LEXO DHE :  Gjermania: Bundestagu vlerëson votimin në parlament. Të gjithë duhet të marrin përgjegjësitë

Në kërkesa thuhet se në zbatim të dekretit të Presidentit, kërkohet lirimi i hapësirave të KZAZ-ve.

“Gjithashtu kërkojmë heqjen e listave të përditësuara të zgjedhjeve të publikuar dhe afishuar në institucionet arsimore parashkollore dhe para universitare me administrim dhe pronësi të bashkisë së Kukësit”,thuhet në kërkesën e Shehut drejtuar KQZ-së./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.