Transmetoi live sulmin në Zelandën e Re, reagon Facebook

Dy xhami në Zelandën e Re u goditën nga një sulm terrorist, ku mbetën të vrarë 49 persona dhe 20 të tjerë të plagosur.

Sulmi u transmetua live në Facebook, nga agresori.

Pas kësaj ngjarje, ka reaguar rrjeti social Facebook, i cili konfirmoi se e fshiu videon ku dukeshin të shtënat me armë. Po ashtu është fshirë dhe llogaria nga ku u publikua videoja./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Turizmi/ Isa Sakja: Të hapët një rrethrrotullim në Golem! Klosi: Problem me inertet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.