Tom Doshit dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Amerikë

Deputetit, Tom Doshi dhe familjes së tij, i është ndaluar hyrja në SHBA, nga Departamenti i Shtetit. Deputeti Doshi, bëhet zyrtari i dytë, pas ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla që i është ndaluar hyrja në SHBA.

Ky ndalim është bërë, si pasojë e përfshirjes në afera korruptive. Në bazë të ligjeve amerikane, kur sekretari i shtetit, ka informacione të besueshme se një zyrtar i huaj është përfshirë në raste madhore korrupsioni, ose shkelje të të drejtave të njeriut, atij dhe familjes së tij të ngushtë i ndalohet hyrja në Amerikë.

Pas njoftimit të ditës së sotme nga sekretari i shtetit, deputeti Doshi, bashkëshortja e tij, Xhovana Doshi, vajza e madhe Briana Doshi, djali në moshë madhore James Doshi dhe fëmijët në moshë të mitur. nuk lejohen të hyjnë në Amerikë./K.Ç/dritare.net

LEXO DHE :  Balla komenton raportin e Komisionit të Venecias: Ja kush e thotë fjalën e fundit për shkarkimin e Metës!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.