Tmerri në Korçë/ Gjyshja: Ja çfarë më tregonin nipërit, për zënkat e prindërve!

Vijnë dëshmitë e para nga familjarët e Marsela Toshit në fshatin Kraps të qytetit të Fierit, të cilat mund të hedhin dritë mbi ngjarjen e rëndë që tronditi Korçën ditën e hënë. Gjyshja e dy të miturve që u mbytën nga duart e të atit të tyre, i cili më pas vrau veten, thotë se nipërit i thoshin gjithnjë që prindërit e tij ziheshin.

LEXO DHE :  Foto/ Gjuha e trupit e Ramës pas “JO” së negociatave!

“Marsela na kishte thënë se nuk e donte më burrin. Djali 6­ vjeçar më thoshte, se “prindërit zihen”. Nipi më tha ‘një natë fjetëm në furgon se ata u zunë, babai na nxori jashtë shtëpisë’”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.