Tjetër tërmet shkund vendin, ja epiqendra!

Shqipëria vazhdon të lëkundet nga tërmetet. Pas tërmetit të 4 korrikut, qindra lëkundje janë ndierë në të gjithë vendin. Lëkundja e fundit e tërmetit nuk ka qenë e fortë dhe nuk ka pasur të lënduar në njerëz, apo dëme materiale. Nga IGJEUM, mësohet se, një lëkundje e lehtë është ndierë mëngjesin e sotëm edhe në Mirditë, me magnitudë 2.5 ballë, 7 kilometër në verilindje të Klosit dhe me thellësi 2 km./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Studimi/ Sa kohë i duhet një të riu në Shqipëri, për të gjetur punë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.