Tjetër tërmet shkund vendin, ja epiqendra!

Shqipëria vazhdon të lëkundet nga tërmetet. Pas tërmetit të 4 korrikut, qindra lëkundje janë ndierë në të gjithë vendin. Lëkundja e fundit e tërmetit nuk ka qenë e fortë dhe nuk ka pasur të lënduar në njerëz, apo dëme materiale. Nga IGJEUM, mësohet se, një lëkundje e lehtë është ndierë mëngjesin e sotëm edhe në Mirditë, me magnitudë 2.5 ballë, 7 kilometër në verilindje të Klosit dhe me thellësi 2 km./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Prokuroria lëshoi urdhër-shoqërimi për Bashën, mbledhje e jashtëzakonshme në PD

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.