Tiranë/ Shfrytëzoheshin për prostitucion në lokal, balerinat: E bënim me dëshirë që të fitonim para

Një rrjet prostitucioni u zbulua në një lokal pranë Prokurorisë së Tiranës.

Balerinat e këtij klubi nate shfrytëzoheshin për prostitucion nga menaxherët e lokalit. Në këtë aksion të Policisë, u arrestuan Xhonatan Terpollari, Florian Bregu dhe L.B. si pjesëtarë të rrjetit që shfrytëzonin balerinat për prostitucion.

Ndërkohë, bashkë me ta u shoqëruan edhe 3 vajzat balerina. Dy prej tyre kanë dhënë dëshminë e tyre para Policisë.

LEXO DHE :  Tiranë/ Gjendet një 75-vjeçar i pajetë, në trotuar

“E bënim këtë punë me dëshirë që të fitonim para. Kontaktet i kishim me Xhonatanin”, kanë thënë dy prej 3 vajzave të shoqëruara dhe të dyshuara për prostitucion. Nderkohe, vajza e trete, 16­vjeçare, ka thene se eshte mashtruar.

Siç ka raportuar “Panorama”, ajo eshte kthyer te prinderit e saj ne Durres nga Policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.