T’i shkohet deri në fund shkarkimit të Metës, Rama “lexon” filxhanin: Nuk ka më P, po vetëm I

Kryeministri Rama ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me banorët e Njësisë  Nr.2 në Tiranë. I ulur pranë disa zonjave, kreu i qeverisë ka ironizuar presidentin Meta, duke parë një filxhan kafeje.

Duhet cuar deri në fund ai proces se kjo është një hata kushtetuese e institucionale. Ja janë dy rrugë, ecin paralelisht, është një ‘I’ me kokë lart e pikë poshtë. Nuk ka P, parlamenti nuk ekziston, P ka ikur, ka vetem I”, tha duke qeshur kryeministri. /L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Ndahet nga jeta kryetarja e FRESSH, miqtë mesazhe rrëqethëse

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.