Thoni lamtumirë ilaçeve, duke pirë lëng ftoi

Ftoi ka origjinën nga Persia e lashtë dhe shquhet për nga bukuria që ka.

Lëngu i ftoit është një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar organizimin, pasi përmban vitamina B dhe C, si dhe mineralet magnez, kalium dhe natrium.

Për shkak të sasisë së madhe të antioksiduesve, ftoi kontribuon në ruajtjen e shëndetit të lëkurës, forcimin e imunitetit, uljen e kolesterolit të keq, problemet me frymëmarrjen dhe ato që lidhen me sistemin e tretjes.

LEXO DHE :  Pesë nga agroturizmet më të mira afër Firences!

Promovon qarkullimin e gjakut, pasi përmban minerale prej hekuri, bakri dhe zinku. Këto minerale janë thelbësore për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Një sasi më e madhe e qelizave të kuqe të gjakut përmirëson qarkullimin./E.D-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.