Thinjat në flokë, moda e re

Nëse do të përmendnim shenjat e para të plakjes, me siguri do të thoni rrudhat të parat dhe thinjat të dyta. Por këto janë procese natyrale që i ndodhin trupit të njeriut, shpesh jo vetëm nga vitet mbi supe. Thinjat, jo domosdoshmërish dalin në një moshë të madhe. Edhe pse femrat tmerrohen nga ngjyra e hirtë në flokët e tyre, këto vajza dëshmojnë se ata nuk ia zbehin aspak bukurinë atyre. Ndodh që thinjat të shfaqen edhe në moshë të re. Ashtu sikurse këto vajzave. Por ndryshe nga shumica, ato kanë vendosur t’i mbajnë pa asnjë kompleks, duke dëshmuar se dashuria dhe respekti për veten shkon përtej pamjes së jashtme. Ndaj ata ngjyrën e hirtë te flokët e kanë kthyer në trend. Nëse edhe ju e vuani këtë fakt, motivohuni nga këto vajza, të reja në moshë, me thinja por shumë të bukura./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Vendimi pas tërmetit/ Pezullohen lejet e ndërtimit në Tiranë, Durrës e Lezhë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.