Test/ A mund t’i identifikoni këto qytete me anë të këtyre fotove?

A jeni gati për një test? Provojeni nëse mund të identifikoni disa nga qytetet e njohura, me anë të këtyre ndërtesave më të larta në botë.

Përgjigje: New York

Kjo ndërtesë ndodhet në Manhattan, New York.

Përgjigje:

Kjo ndërtesë ndodhet në Pekin, Kinë. Nga këtu realizohet transmetimi i lajmeve, i televizionit qendror të Kinës, CCTV.

Përgjigje:

Kjo kullë ndodhet në Gjermani dhe është ndërtesa e parë ekologjike në botë. Ka sisteme natyrore të ndriçimit dhe ventilimit, kështu që çdo dritë në zyrë ndizet nga dita e diellit.

LEXO DHE :  West Side Family rikthehet te Kënga Magjike, me personin më të afërt të Dr.Florit

Përgjigje:

Ndërtesa prej 1004 metrash ndodhet në Londër, Britani të Madhe. Ajo është e përbërë nga 11.000 dritare dhe në çfarëdo kati të jesh  është e sigurt që do të shohësh pamjen e mrekullueshme të Londrës.

Përgjigje:

Burj al Arab, Dubai.

Përgjigje:

Torre Agbar, është e vendosur në Barcelonë, Spain dhe është ndërtesa e tretë më e lartë në këtë qytet. Ajo që e bën këtë qiellgërvishtëse më të veçantën, është dizanji i saj.

Përgjigje:

Përgjigje: Burj Khalifa, Dubai, ndërtesa më e lartë në botë./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.