Tensionohet situata para Kuvendit, policia hedh ujë drejt protestuesve

Opozita po zhvillon ditën e sotme protestë, para Parlamentit. Situata është tensionuar, pasi protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policëve, për t’u futur në ambientet e Kuvendit.

Policia, në përgjigje, ka hedhur ujë me presion përmes autoboteve për të shpërndarë turmën dhe qetësuar situatën.

LEXO DHE :  Sulmet në objektet e naftës në Arabinë Saudite/ Irani akuzon SHBA për mashtrim

Kujtojmë që policia u ka bërë thirrje protestuesve të ruajnë qetësinë dhe të ndalojnë veprimet e dhunshme./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.