Tensionet në KZAZ, Lleshaj: Do të shkrijmë disa struktura të Policisë Bashkiake

Pas tensioneve të regjistruara sot në shumë KZAZ të vendit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka del në një deklaratë për mediat. Lleshaj tha se, qeveria do marr masa të shkrijë disa struktura të Policisë Bashkiake, duke shtuar se askush nuk do të tolerohet.

Policia e Shtetit, po provokohet e po sulmohet në mënyrë të organizuar po përgjigjet me vendosmëri deri në fund. Kryesisht punonjës bashkish e polici bashkiake po gabojnë rëndë duke u përdorur si mish për top. U bëj thirrje punonjësve publik, mos marrin mbi vete barra ligjore, për llogari të një grupit njerëzish që për interesa të tyre duan të marrin peng zgjedhjet. Qeveria do marr masa të shkrijë disa struktura të Policisë Bashkiake që kanë dalë haptazi jashtë funskionit të tyre. Askush nuk do tolerohet, mund të jetë pak po e sigurtë.” tha Lleshaj./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  11 vjeçari ndodhet në Siri, letra prekëse e babait: Më ndihmoni, ai është i plagosur!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.