Temperatura të larta/ Parashikimi i motit për sot

Dita e diele do të nisë me kthjellime në pjesën më të madhe të territorit shqiptar. Ndërsa pasditja do të sjellë vranësira kalimtare në zonat malore. Temperaturat e larta do të na shoqërojnë përgjatë gjithë ditës, duke u luhatur nga 14 gradë deri në 37 gradë celsius. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 2 ballë. Sipas MetoAlb, kjo javë parashikohet të jetë mjaft e nxehtë, ku e mërkura do të shënojë temperatura deri në 40 gradë celsius./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Kur Rama të merr edhe Luljetën

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.