Të relaksohesh pa shpenzuar asnjë qindarkë? Ka disa mënyra

Pas një dite të lodhshme, në punë, ndoshta edhe ndonjë zënke me miqtë, kujt nuk i duhet të pushojë pak. Por të relaksohesh, për dikë është të shkosh në plazh, për dikë tjetër mund  të thotë të rrish në krevat tërë ditën pa bërë asgjë. Por ne kemi disa ide, si të relaksoheni, duke bërë disa zgjedhje që nuk dëmtojnë buxhetin tuaj, por që qetësojnë trurin dhe trupin.

LEXO DHE :  Video/ Tërmeti 6.8 ballë godet Filipinet

1. Vizitoni një kopsht botanik

  1. Shkoni në parkun e qytetit apo zonës ku banoni
  2. Shijoni natyrën në një nga ambientet e shtëpisë ku duket perëndimi i diellit
  3. Rikthehuni në kohë nëpërmjet fotove të vjetra. Kaloni ditën me albumet e kujtimeve
  4. Disa çokollata dhe biskota? Një zgjedhje e mirë
  5. Merrni në telefon një mik të vjetër

  1. Këndoni karaoke me anë të YouTube
  2. Lexoni një libër./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.