Të kthesh pikturën në gatim

Shpesh kemi dëgjuar që pikturat janë frymëzim për njerëzit, por asnjëherë s’na kishte vajtur në mendje të ishin frymëzim dhe për shefat e kuzhinës.

Epo, ja që qenka e vërtetë!

Shef Alfred Marku, i restorant Rapsodia, ka krijuar një pjatë vërtet interesante, frymëzuar nga pikturat e artistit të madh, Ibrahim Kodra.

Shef Alfredi ka sjellë një pjatë plot ngjyra, që vështirë të besosh që brenda saj ka ushqim.

LEXO DHE :  Jozefina Topalli tha se demokratët nuk djegin shkolla, vjen përgjigja e Berishës!

Në një postim në Instagram, ai ka treguar pjatën, dhe thotë se i është dedikuar Kodrës.

Ja pra që shef Alfredi është vërtet magjistar! Jo më kot themi ne të dritare.net që ai krijon pjata unike, me shije unike.

Nëse ende s’ke provuar gatimet e tij, të sugjerojmë që fundjavën ta kalosh në Shëngjin, te Rapsodia. Do mbetesh vërtet i kënaqur dhe do duash të rikthehesh përsëri./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.