Të dashuruarit do të ngrijnë/ Ja moti gjatë javës!

Ditët e fundit në vendin tonë temperaturat kanë shënuar rritje të ndjeshme, dhe prezenca e diellit ka qenë e shtuar në të gjithë vendin.

Por, duket se fillimi i javës do të sjellë rënie temperaturash.

E hëna vijon me temperatura të larta dhe shira në të gjithë vendin, orët e mbrëmjes dhe pjesërisht e marta rikthejnë temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës.

LEXO DHE :  Foto/ Veprime qesharake të njerëzve, që nuk kanë shpjegim

Zonat malore do të përballen me reshje dëbore, ndërsa pasditja e së martës kthjellon gradualisht motin në vend.

Temperaturat gjatë javës, do të shënojnë rënie deri në -9°C në datat 14-15 shkurt./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.