Taylor Swift thyen rekordin e të gjitha kohërave në American Music Awards

Popartistja amerikane Taylor Swift, ka shkëlqyer duke hyrë në historinë e American Music Awars, në edicionin  e 46 të këtij kompeticioni.

Swift ka fituar çmimin e madh të AMA-s “Artisti i vitit”.

Por jo vetëm kaq, këngëtarja ka arritur të fitojë plotë 22 çmime, duke u bërë artista e parë në botë që merr kaq shumë dekorime.

LEXO DHE :  Kryeministri për opozitën: Thanë Rama ik, dhe po ikin vetë!

Këtë rekord deri më tani e mbante Whitney Houston, që ka marrë 21 çmime./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.