Taulant Balla: Malltezi, pasi më qëlloi me grushte i këkoi gjykatës të më paguante dëmshpërblim për të shpëtuar

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla bëri të ditur se gjykata Italiane nuk ka pranuar dëmshpërblimin prej 2 mijë eurosh të ofruar nga dhëndri i Sali Berishës, në një proces gjyqësore për dhunën u ushtrua ndaj tij në vitin 2016.

Taulant Balla bëri ndaj Jamarbër Malltezit, një denocim pas një konfrontimi që pati me Malltezin në aeroportin italian.

“Procesi në Itali bën fjalë për një akt të turpshëm të degjenerimit të familjes së Berishës, dhëndri i Saliut më goditi në prezencë të bashkëshortes dhe dje gjykatësi italian nuk pranoi ofertën e dhëndrit të Saliut për të paguar para ndaj meje për dëmin e shkaktuar, se këta janë mësuar paguajnë para për “Babalen”, kunatin e “Babales”. Dje gjykatësi vendosi që oferta 2 mijë euro të mos pranohej”, tha Balla.V.D/Dritare.net.

LEXO DHE :  Rama-kuksianëve: A ia vlen ta humbisni Anglinë për Lulin, Saliun dhe Mulin?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.