Taramelja i famshëm edhe në Itali, Alketa Vejsiu jep lajmin e bukur

Xheison Bafti është kthyer në fëmijët më të famshëm dhe të dashur për publikun shqiptar. Alketa premtoi javë më parë se do të bënte diçka që do t’i ndryshonte jetën të voglit Xheison. Ajo i premtoi se do t’i siguronte një shtëpi vogëlushit, i cili jeton në Myshqeta, në kushte të vështira.

Pas kontributit të shqiptarëve, shumë emigrantë kanë dhuruar shuma të ndryshme edhe nga Italia. Pavarësisht komenteve të shumta pozitive apo negative që mori në lidhje me nismën e saj, ajo vendosi të vazhdojë misionin dhe tashmë për Xheisonin është gjetur një shtëpi e re në zonën e Freskut në Tiranë.

‘Diçka e mrekullueshme do të ndodhë të hënën me historinë e Xheison Baftit. Edhe në Itali e kanë mësuar historinë e këtij djali. Pjesa më e madhe që kanë ndihmuar me donacionet e tyre janë emigrantë. S’kam fjalë.’,- shkruan Alketa, në një video të hedhur në Instagram./K.C/dritare.net

 

 

View this post on Instagram

 

Dicka e mrekullueshme do te ndodhe te henen me Historine e @xheison.bafti_official Edhe ne Itali e kane mesuar Historine e ketij djali. Pjesa me e madhe qe kane ndihmuar me donacionet e tyre jane emigrante. Skam fjale❤️❤️🙏 @gabrieleparpiglia GRAZIE! —————————————————- #Repost @gabrieleparpiglia with @make_repost ・・・ Grazie @nekurthinepiterpan e grazie @alketavejsiu per questo video sbucato stamane sul mio cell, per aver vissuto una delle esperienze più belle della mia vita. Esperienza anzi OMAGGIO dedicato a me, vissuto lontano dall’Italia (nella magica e malinconica #albania popolo speciale e non è stata la solita ospitata da salotto con altre mille persone) lontano probabilmente dalla troppa invidia sociale. Ma stica… mi godo il bello che resta nel mio cuore. 🙏🏻❤️ #chihaincastratopeterpan ———————————————————————— Faleminderit @nekurthinepiterpan dhe thanks @alketavejsiu për këtë video këtë mëngjes në telefonin tim, pasi kam jetuar një nga përvojat më të bukura të jetës sime. Përvoja e jetuar larg Italisë (në magjinë dhe melankolinë is saj #albania njerëz të veçantë), larg zilisë se shumtë sociale. Por unë … Më pëlqen bukuria që mbetet në zemrën time. #chihaincastratopeterpan ———————————————————————— Thanks @nekurthinepiterpan and thanks @alketavejsiu for this video this morning on my phone, for having lived one of the most beautiful experiences of my life. Experience lived far from Italy (in the magic and melancholy #albania special people), far from too much social envy. But I … I like the beautiful one that remains in my heart.

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

LEXO DHE :  I moshuari abuzon seksualisht me vajzën e sëmurë, Prokuroria zbut akuzën

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.