07:25 - 22 Janar, 2020

Etiketim: zjarr

Pas zjarreve, Australia kërcënohet nga përmbytjet

Shirat e rrëmbyeshme dhe stuhitë kanë bllokuar pjesë të bregdetit lindor të Australisë, duke shuar disa zjarre, por që sjellin një kërcënim të ri....

25 vjet i dënuar/ I rrezikshmi i Vlorës shkëmben zjarr me...

Një 47-vjeçar nga Vlora ka mbetur i plagosur në tentativë për t’i shpëtuar forcave Renea. 47-vjeçari, Xhevahir Jonuzi fillimisht ka shtënë me armë kundrejt...

Policia: Ja çfarë e shkaktoi zjarrin në spitalin e Durrësit!

Në mesnatë, Spitali i Durrësit është përfshirë nga flakët dhe fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të lënduar. Policia bën me dije se shkaku i zjarrit...

Spitali i Durrësit përfshihet nga flakët

Në mesnatë, për shkak të një shkëndije elektrike, spitali i Durrësit është përfshirë nga flakët. Zjarri fillimisht ka përfshirë kabinën, më pas 4 kate...

Australi/ 2 mijë shtëpi të shkatërruara nga zjarret masive

Pothuasje 2 mijë shtëpi janë shkatërruar në Australi nga zjarret masive që kanë përshirë vendin, thonë zyrtarët, informon dritare.net. Pas kushteve të vështira që vendi...

Zjarr i madh në një pallat në Pogradec, shkrumbohen 12 apartamente

Një pallat 5-katësh në qytetin e Pogradecit, është përfshirë nga flakët ditën e sotme. Mësohet, se nuk ka të lënduar, por 12 apartamente të këtij...

Video/ Merr flakë karburanti në Kombinat

Një pikë karburanti është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në zonën e Kombinatit në Tiranë. Policia dhe zjarrfikësja ndodhen në vendngjarje. Ende nuk...

Përfshihen nga flakët dy shtëpi në Surrel

Mëngjesin e kësaj të marte, dy banesa në Surrel janë përfshirë nga flakët e zjarri. Për pasoje ka pasur vetëm dëme materiale. Nga hetimet paraprake,...

Fabrika e çantave përfshihet nga flakët, 43 të vdekur në Indi

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë çantash ne kryeqytetin indian Dehli, duke u marrë jetën 43 punëtorëve, informon dritare.net. Zjarri shpërtheu në ndërtesën...

Zjarr në një fabrikë, vdesin 40 punëtorë në Delhi

Më shumë se 40 njerëz kanë vdekur në një zjarr të madh, në një fabrikë në kryeqytetin indian, Delhi. Zjarri shpërtheu në ndërtesën gjashtë katëshe...

Ja çfarë ndodhi sot në hotelin ‘Lot’, në Tiranë!

Mëngjesin e sotëm hoteli "Lot" në Tiranë u përfshi nga flakët e zjarrit. Pas publikimit të lajmit në dritare.net, ka pasur një sqarim nga...

Video/ Përfshihet nga flakët hoteli ‘LOT’, afër Pazarit të Ri

Mëngjesin e sotëm hoteli 'LOT' në Tiranë është përfshirë nga flakët. Në hotelin ndodhet pranë zonës së Pazarit të Ri, ka pasur njerëz, të...

Zjarr masiv në Devoll, kërkohet ndihmë nga Greqia

Një zjarr i përmasave të mëdha është duke u intensifikuar në Nikolicë të Devollit. Zjarri që nga mesdita është bërë më shqetësues, ndërsa ka depërtuar...

Zjarret nuk po ndalen, Kalifornia urdhër të ri për evakuim

Autoritetet e Kalifornisë kanë lëshuar urdhër të ri për evakuim, pasi zjarret nuk po ndalen dhe energjia elektrike është shkëputur në masë, në të...

Flakët përfshijnë pyjet në Devoll, zjarrfikset të pamundur të ndërhyjnë

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet e Nikolicës në Devoll. Situata në zonën e prekur nga flakët paraqitet e rënduar pasi zjarri ka përfshirë...