10:01 - 10 Dhjetor, 2019

Etiketim: zgjehdje parlamentare

Përfundojnë votimet në Austri, kryeson partia e Sebastian Kurz

Sebastian Kurz ka fituar zgjedhjet e parakohshme parlamentare të së dielës dhe ekziston një mundësi për një koalicion që do t'i japë Partisë Popullore...