14:01 - 26 Janar, 2020

Etiketim: zgjedhjet

Damian Gjiknuri: Partitë nuk do të kenë më kompetencë në çështjet...

Bashkëkryetari i reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit, tha se partitë politike në Shqipëri, nuk do të...

Xhufi: Zgjedhjet në Kosovë kanë tronditur Shqipërinë

Profesori Pëllumb Xhufi, i ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ka thënë se zgjedhjet në Kosovë, kanë tronditur politikën në Tiranë.   Hila:...

Zgjedhjet në Kosovë, mesazhet dhe sfidat

Nga Nertil JOLE Është shumë e vlerësueshme sesi një shtet i ri 12 vjeçar si Kosova, i cili mbas një sage sakrificash të jashtëzakonshme fitoi...

Meta takon presidentin e Komisionit të Venecias: Bashkëpunim për çdo paqartësi

Kreu i shtetit, Ilir Meta, sot ka zhvilluar një takim me  Presidentin e Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio. Presidenti Meta i dorëzoi atij, raportin...

Shkarkimi i Metës/ Nesër vjen në Tiranë Komisioni i Venecias, ja...

Ditën e nesërme, 10 shtator, pritet që në Tiranë të zbarkojnë një delegacion i Komisionit të Venecias, në një mision fakt mbledhës për shkeljet...

Ylli Manjani: Ju tregoj ç’do të ndodhë me zgjedhjet!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në Facebook, ka treguar se çfarë do të ndodhë me zgjedhjet. Ai shkruan se, ideja e...

Xhelal Mziu: Nuk ka shans që ta lëshoj karrigen

Kryetari aktual i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu pas takimit me Lulzim Bashën dhe kryebashkiakët e tjerë të djathtë ka thënë para gazetarëve se...

Video/ Nuk fitoi zgjedhjet, ja mallkimi i kandidatit për kryetar bashkie!

Kandidati për kryetar Bashkie i Këlcyrës, Hazbi Kasaj është rikthyer në qendër të vëmendjen edhe pse humbi thellë për shkak të premtimeve që bëri...

 Zgjedhjet vendore/ Ja rezultati në 10 bashki të tjera!

Ka përfunduar numërimi i votave dhe në disa bashki të Tjera, duke bërë që Partia Socialiste të jetë forcë e parë, Pukë, Malësi të...

Fatmir Mediu: Moment përgjegjësie për opozitën

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu nëpërmjet një statusi në Facebook, ka thënë se 85% e shqiptarëve nuk e duan Ramën dhe ky është...

Foto/ Godet Nard Ndoka: Skandal! Rama votoi dy herë

Ish-deputeti Nard Ndoka ka ironizuar kryeministrin Rama duke e krahasuar atë me një gomar. Nard Ndoka ka publikuar në Facebook një lajm ku shfaqej një...

Deputeti gjerman: Dhuna në zgjedhje minon integrimin e Shqipërisë në BE

Deputeti gjerman, Manuel Sarrazin ka dënuar sulmet e dhunshme ndaj KZAZ-ve në Shqipëri dhe thotë se dhuna në zgjedhje do minojë procesin e integrimit...

Rexhep Qosja: Zgjedhjet, protestat e dekretet

"Me gjithë të metat, gabimet, lëshimet, premtimet e parealizuara, gjuhën politike kur e kur të palejueshme të kryeministrit Edi Ramës, zgjedhjet e 30 qershorit...

Zgjedhjet e 30 qershorit, Italia: Aktorët politikë përgjegjës që zgjedhjet mos...

Ambasada e Italisë në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit dhe deklaratat e opozitës për bllokimin e tyre. Vetëm dy ditë...

Krerët e OSBE: Angazhohuni në dialog, zgjedhjet e së dielës të...

Kryetari i OSBE-së në detyrë dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve të Sllovakisë Miroslav Lajçák, Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Tomas Greminger,...