18:17 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: zgjedhjet lokale

Nuk mori asnjë bashki, Astrit Patozi: Humbi Bindja por fitoi Shqipëria

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, i ftuar në emisionin ‘Top Talk’, ka deklaruar se pavarësisht rezultatit e dobët për forcën e tij politike...

Zgjidhja e krizës, Meta konferencë për shtyp në orën 11:00

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në orën 11:00 do të dalë në një konferencë për shtyp. Presidenca njofton se kreu i shtetit do...

Bylykbashi: Raporti i OSBE/ODIHR do nxjerrë shkelje të tjera

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi i ftuar në emisionin ‘A Show’ u shpreh se shkeljet që prezantoi sot shefja e OSBE/ ODIHR, Audrey Glover për zgjedhjet...

Rama u emocionua teksa shpallte fitoren, Berisha i nxjerr foton, ja...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një foto të edi Ramës teksa shpalli fitoren në bashki të e vendit. Në...

Dalin rezultatet paraprake, ja sa shqiptarë votuan sot!

Procesi i votmit u mbyll në orën 19:00. Zgjedhjet u mbajtën dhe u siguruan të qeta. Burimet bëjnë me dije se janë rreth 790 mijë...

Rama: Nuk fituam ndonjë betejë të madhe, nesër do reflektojmë më...

Gjatë deklaratës së tij në selinë e PS, kryeministri Rama tha se nesër vjen një ditë e re dhe se do të reflektojë më...

Meta tha se do kishte përplasje civile, Rama: Populli e ktheu...

Kryeministri Rama në një deklaratë për shtyp i ka kthyer përgjigje presidentit Meta i cili tha se 30 qershori do të ishte ditë përplasjesh. Rama...

Rama: Sot një ditë historike, fitore e vështirë

Në një deklaratë për mediet dy orë pas mbylljes së procesit të votimeve, kryeministri Rama ka thënë se ky 30 qershor  ishte një dramë...

Hapet shkolla e kyçur me zinxhirë nga Bashkia e Shkodrës

Porta e shkollës 9-vjeçare "Edith Durham", e mbyllur me zinxhirë është hapur dhe brenda saj janë futur materialet zgjedhore, pasi kjo godinë është përcaktuar...

Alfred Moisiu: Shqiptarët nuk do të ndeshen nesër me njëri-tjetrin

Ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, i ftuar në emisionin 'Kjo Javë', ka thënë se nuk pret që nesër të ketë përplasje, me përjashtim ndonjë...

Thyhet urdhri i Voltana Ademit, roja lejon të futen materialet zgjedhore...

Roja i shkollës Kolë Margjini, në të cilën është vendosur një qendër votimi ka thyer urdhrin e kryetares së bashkisë Shkodër për të penguar...

Gati për monitorimin e zgjedhjeve të së dielës, ja ku do...

Audrey Glover, shefja e misionit të OSBE/ODHIR,  do të jetë në krye të vëzhguesve ndërkombëtarë që do të ndjekin zhvillimin e procesit zgjedhor. Vetë shefja...

Emocionohet Rama, ja vargjet që i kushton Vlorës!

Kryeministri Edi Rama në mitingun përmbyllës së fushatës në Vlorë u shfaq i emocionuar dhe u shpreh se pamja që kishte përballë meriton fjalët...

Lulzim Basha: 30 qershori dita fatale

Në një deklaratë për shtyp nga selia e Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se do të bëjë gjithçka që 30 qershori të jetë...

Rama niset drejt Fierit: Kam habere të mira

Kryeministri Rama pas takimit në Vorë është nisur drejt Fierit ku do të mbajë takimin elektoral të radhës. Me anë të një postimi në Twitter...