05:13 - 20 Tetor, 2019

Etiketim: zgjedhjet lokale 2019

Nga biznesmen në kandidat për bashkinë Vau i Dejës: Ja si...

Mark Babani, sipërmarrës prej vitit 1995, në një ndërmarrje që ka kaluar kufijtë shqiptarë, ka zgjedhur që të kandidojë nën logon e partisë socialiste...

Deutsche Welle: Zgjedhjet lokale 2019 në Shqipëri nën hijen e mosbindjes...

Nga njëra anë KQZ (Komisioni Qendror i Zgjedhjeve) vazhdon procesin zgjedhor drejt 30 qershorit, nga ana tjetër bashkitë, që janë fituar nga PD në...

Rama: Lulin e kam xhan, por ka tre të këqija

Kryeministri Rama në takimin e radhës elektoral në Korçë i është drejtuar qytetarëve duke ju thënë se Lulin e ka shok dhe e pyeti...

Kryeministri Rama: Këto zgjedhje janë të çuditshme

Vijojnë takimet elektorale të kryeministrit Rama në sajë të zgjedhjeve lokale dhe këtë herë kreu i qeverisë ka qenë në Kolonjë ku prezantoi aktorin...

Basha tha se koha e arsyes përfundoi, çfarë do ndodhë në...

Sot opozita e bashkuar mban protestën e saj të 8-të kombëtare në orën 19:00 para kryeministrisë, por nuk dihet ende nëse do të marshojnë...

Ulsi Manja: Kemi kërkuar dialog por jo negocimin e datës së...

Kryetari i Komisionit tw Ligjeve, Ulsi Manja deklaroi në emisionin Open se “ne si shumicë nuk e kemi mundësinë për të negociuar datën e...

Shtyrja e zgjedhjeve? Spaho: Nuk marrim pjesë dhe nuk do t’i...

Nënkryetari i PD Edmond Spaho i ftuar në Top Talk ka thënë se edhe nëse presidenti shtyn datën e zgjedhjeve lokale PD nuk do...

Spiropali: Berisha tregoi qartë se në 30-qershor duhet të mbyllim pusetën...

Ministrja Elisa Spiropali është shprehur në një video të shpërndarë në Facebook se Sali Berisha mbrëmë tregoi më së miri se pse duhet të...

Klevis Balliu- Taulant Ballës: Provojeni të votoni, do të kapeni zvarrë

Taulant Balla është shprehur nga Cërriku se zgjedhjet do të zhvillohen në 30-qershor dhe këtë se luan as topi, ndërkohë nëpërmjet një statusi në...

Lulzim Basha: Në 30 qershor do të ketë përballje në çdo...

Nga takimi me simpatizantët e Partisë Demokratike të Durrësit, Lulzim basha është shprehur se nëse në 30 qershor do të ketë zgjedhje lokale, atëherë...

Tërhiqet nga gara kandidati i Bindjes Demokratike në Skrapar, Topollaj: Ndihet...

Është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale kandidati i Bindjes Demokratike në Skrapar, Devi Hebibasi. “Hebibasi ndjehej i terrorizuar dhe nuk pranoi të jepte shpjegime...

Basha: Nuk ka zgjedhje pa u ndëshkuar politikanët që vodhën votat...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur gjatë vizitës së tij në Westminster në Britani, ku ka thënë se zgjedhje nuk ka për të...

Komisionerët e PD në KZAZ, Hajdari: E paligjshme! Asnjë nga palët...

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook në lidhje komisionerët e që PD kërkon të fusë në komisionet e zgjedhjeve lokale. Hajdari...

Paligjshmëria e kërkesës së PD- LSI për komisionerë!

Nga Mero Baze Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, në frymën e respektimit të rezultatit të dalë nga Zgjedhjet e vitit 2017, duhet të dorëzonin...

PD-LSI do kenë komisionerë në zgjedhje, Patozi: Sulm ndaj nesh, KQZ...

Kreu i Partisë më të re Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar në lidhje me deklaratën e Gazment Bardhit se PD dhe LSI do...