19:47 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: Zgjedhje

Pas fitores, ambasadori i SHBA i shkon në zyrë Albin Kurtit

Teksa është mbyllur zyrtarisht numërimi i votave në Kosovë, dhe Vetëvendosja është konfirmuar si parti e parë. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Pse nuk është e vërtetë se në Kosovë rezultati doli në...

Nga Bedri Islami Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë kanë një fitues të ri, VV dhe Albin Kurti. Kjo është tashmë e ditur dhe priten bisedimet...

Përfundon numërimi në Kosovë/ Ky është rezultati final!

Ka përfunduar numërimi i votave në Kosovë. Tanimë, sipas faqes zyrtare të KQZ, numërimi ka përfunduar në 100% të votave. Në rezultatin final, Vetëvendosje e Albin...

Zgjedhjet në Kosovë/ LDK, PDK e NISMA kërkojnë rinumërim të votave

Teksa ka përfunduar numërimi i të gjitha votave në Kosovë, 2 parti të mëdha dhe një koalicion kanë kërkuar zyrtarisht nga KQZ rinumërim të...

Vijon numërimi/ Vetëvendosje afër rezultatit historik, 200 mijë vota

Po vijon numërimi i votave në Republikën e Kosovës, ndërsa tanimë është e qartë se partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje, me Albin Kurtin. Vetëvendosja, është...

Kryemadhi uron fituesit e zgjedhjeve: Kosova dha leksion demokracie

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka uruar fituesit e zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa ka thënë se  ditën e djeshme ishte një tregues i shkëlqyer...

Albin Kurti: Prej mbrëmë ka shpresë, sepse pati guxim

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili fitoi zgjedhjet e së dielës në Kosovë, dhe pritet që të mandatohet si kryeministër i ri,...

Basha uron Kurtin e Osmanin: Kosova votoi për ndryshimin!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje, dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për fitoren e...

Fituesit të paqartë, por humbësit janë të sigurtë

Nga Mero Baze Zgjedhjet në Kosovë ishin një mesazh i qartë i shoqërisë kundër përpjekjeve për të përdorur populizmin fallco dhe plagët e luftës, në...

Zgjedhjet parlamentare/ Mbyllet procesi i votimit në Kosovë

Në Kosovë janë mbajtur zgjedhjet parlamentare të parakohshme. Në orën 19:00 është mbyllur procesi i votimit. Ende nuk ka një informacion zyrtar nga KQZ e...

Ambasadori i SHBA thirrje qytetarëve të Kosovës: Çdo zë ka rëndësi,...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, këtë mëngjes ka postuar në Twitter, një thirrje për të gjithë qytetarët e Kosovës, që...

Nesër heshtje zgjedhore, Kosova voton të dielën

Duke filluar nga ora 00:00 e mbrëmjes së sotme, Kosova shkon zyrtarisht në heshtje zgjedhore. Të dielën, duke nisur në orën 07:00 të gjitha qendrat...

I dashur Albin, fito zgjedhjet sepse Kosova s’është Shqipëri

Nga Kreshnik Spahiu Të dielën Kosova do shkoj në kutitë e votimit për të zgjedhur qeverinë e re. Ndryshe nga Shqipëria e cila ka 107 vite...

Zgjedhjet e parakohshme dhe kur do të ikë nga politika?...

Kyeministri Edi Rama ka thënë se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare, dhe se zgjedhjet do të mbahen në qershorin e 2021,...

Zgjedhjet/ Përplasen partitë serbe në Kosovë, Nenad Rashiç: Mos votoni Listën...

Nenad Rashiç, është kandidat për kryeministër në Kosovë, nën siglën e partisë serbe Liria në Kosovë. Rashiç, dikur ka pasur marrëdhënie të mira me Beogradin,...