20:31 - 20 Gusht, 2019

Etiketim: Zgjedhje

Dorëheqja e Valdrin Pjetrit, reagon Meta; Nuk ka nevoje për zgjedhje

Kreu i shtetit Ilir Meta nga Kosova ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Bashkinë e Shkodrës, ku Valdrin Pjetri i zgjedhur...

Meta: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet, 18 tetori po afron!

Presidenti Ilir Meta, mëngjesin e kësaj të marte, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se zgjidhja e vetme e krizës në vend janë...

Balla: Zgjedhjet janë zhvilluar, dora jonë e shtrirë për të bashkëpunuar!

Ndërkohë që opozita kërkon nisjen e proceduarve për zgjedhjet e 13 tetorit, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, thotë se zgjedhjet...

Basha: Zgjedhjet nuk janë çështje datash, por standardesh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Kruja tha se opozita do ta çojë deri në fund betejën e saj për zgjedhje të lira...

13 tetori/ Përçarje mes PD dhe LSI? Ja çfarë thotë Endrit...

Sot është afati i fundit i regjistrimit të partive në zgjedhjet e 13 tetorit, datë e re zgjedhjesh e dekretuar nga presidenti Ilir Meta. Lëvizja...

Basha nxjerr videon: Ja si Rama vodhi zgjedhjet!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, ku ka nxjerrë një video nga përgjimet e BILD, shkruan se vetëm ndëshkimi...

13 tetori/ Meta: Institucionet mos vazhdojnë në paligjshmëri, palët të reflektojnë!

Gjatë konferencës për shtyp, presidenti i vendit, Ilir Meta tha se, kriza politike në vend është thelluar dhe sipas tij kjo ka ndikuar te...

Zgjedhjet në Ukrainë, partia e Zelenskyt fiton bindshëm

Partia e presidentit të Ukrainës, Volodimir Zelensky, ka fituar bindshëm zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura të dielën e 21 korrikut. Partia e Zelenskyt do...

Albin Kurti thirrje Thaçit: Cakto datën e zgjedhjeve, mos e zvarrit...

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, tha sot gjatë një konference për medie, se e kishte  paralajmëruar Ramush Haradinaj se, sa më...

Mundi Ciprasin, reagon Qiriakos Micotaqis: Mbyllim një cikël të dhimbshëm për...

Kryetari i Demokracisë së Re, Qiriakos Micotaqis ka reaguar pas fitores së tij, kundrejt kryeministrit, Aleksis Cipras. "Fitorja e Demokracisë së Re është e qartë....

Kryemadhi: S’kemi frikë nga Rama për të shkuar në zgjedhje me...

E ftuar në studion e News 24, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se, opozita nuk ka frikë nga kryeministri Edi Rama për...

Lëmshi me shifrat e pjesëmarrjes/ KQZ e sqaron edhe një herë...

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve përmes një deklarate ka reaguar edhe një herë në lidhje me shifter e pjesëmarrjes në zgjedhjet e 30 qershori, dhe...

Zgjedhjet në Greqi: Gjithçka që duhet të dini

Për herë të gjashtë në vetëm një dekadë dhe për herë të parë që kur vendi përfundoi me sukses programin e paketës së shpëtimit...

Ngjela: Votova me 30 qershor. Opozita bëri dëmin që bashkitë kishin...

  I ftuar në “Ora News” avokati Spartak Ngjela ka thënë se ka votuar me datën 30 qershor, ndërsa ka shtuar se në ato bashki...

Xhelal Mziu paralajmëron përplasje: Nuk lëshoj zyrën, qindra qytetarë do të...

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu duket se është i vendosur për të mos lëshuar zyrën e kryebashkiakut. Mziu është shprehur i vendosur për...