16:54 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: xhufi

Pëllumb Xhufi: Djegia e Notre Dame, tragjedi e madhe e njerëzimit

I ftuar në "Dritare me Rudinën" në News 24, historiani, Pëllumb Xhufi ka folur në lidhje me djegien e Notre Dame de Paris, të...

Pëllumb Xhufi: Të ikë Lindita Nikolla. Studentët dialog me Ramën

Nga Erion Habilaj  Pse Rama i mëshon gjithnjë e më shumë lojës së ftesave që u drejton mes rrjeteve sociale studentëve? “Mjerisht në formë të papërshtatshme,...

Pëllumb Xhufi: Ja dokumentet e reja!

Sot në Pallatin e Kongreseve në kuadër të vitit të Skënderbeut u mbajt një konference ndërkombëtare albanologjike kushtuar Gj. K. Skënderbeut, kohës që jetoi...

Ju kam rixha: mos ja besoni studentët Agron Tufës!

Historiani Pëllumb Xhufi i përgjigjet deklaratave dhe akuzave të bëra nga shkrimtari dhe publicisti Agron Tufa në lidhje me debatin për ta cilësuar Aushvic...