19:37 - 25 Janar, 2020

Etiketim: xhami

Të shtëna në një xhami në Francë: Dy të plagosur në...

Një burrë i moshuar dyshohet se ka qëlluar disa herë jashtë xhamisë në qytetin jug-perëndimor të Bayonne dhe është arrestuar, thotë policia franceze. Burri po përpiqej...

Bie zjarr në shkollë, vdesin dhjetëra fëmijë

Të paktën 27 persona, shumica prej tyre fëmijë, kanë mbetur të vdekur nga një zjarr në një shkollë me konvikt, në periferi të Liberisë,...

Video/ Futi qenin në xhami, gruaja rrezikon 5 vite burg

Indonezi- Një grua katolike rrezikon të dënohet me 5 vite burg pasi lejoi qenin e saj që të vraponte brenda një xhamie, duke u...

Kreu i KMSH: Xhamia e “Namazgjasë” gati brenda 2019

I ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën", në News 24, kreu i  KMSH-së, Haxhi Bujar Spahiu foli për rëndësinë e festës së Fitër Bajramit. ...

Imami humb jetën brenda xhamisë, shkak energjia elektrike

Imami nga Peja, Ramë Blakaj, pas kontaktit me energjinë elektrike, ka humbur jetën brenda në xhaminë e Novosellës në Pejë. Lajmin e ka bërë të ditur...

Imami dhe prifti shqiptar prishin murin që ndan xhaminë me kishën

Imami Naser Kosumi dhe prifti ortodoks Trajko Vllajkoviç, edhe pse i shërbejnë feve të ndryshme, janë vetëm disa metra larg njëri-tjetrit. Ferizaj është një prej...

Video/ Rama: Ja 6 xhamitë, që do të kthehen në itinerare...

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë shqiptarëve një mëngjes të mirë, me anë të një videoje të kantiereve...

Foto/ Londra tronditet sërish, sulm me makinë pranë një xhamie

Një makinë ka goditur këmbësorët në parkun Finsbury, pranë një xhamie, në veri të Londrës. “Një person ka vdekur në vendin e ngjarjes”, ka...