02:44 - 20 Janar, 2020

Etiketim: VV

Albin Kurti refuzon ofertën e Mustafës: Nuk lëshojmë Glauk Konjufcën

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën që ia ka dërguar sot Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilën e e konsideroi si jozyrtare kreu i LDK-së,...

Andoni: Sistemi zgjedhor në Kosovë, i dështuar

Ndërsa negociatat për krijimin e qeverisë së re në Kosovë po zvarriten pa fund, analisti Ben Andoni sheh si shqetësim të madh sistemin zgjedhor...

Kosovë/ VV-LDK i mban peng posti i Presidentit, kuvendi mblidhte me...

  Në Kosovë, Lidhja Demokratike dhe Lëvizja Vetëvendosje ende nuk janë dakordësuar për koalicionin qeverisës. Takimi i së mërkurës mes liderve, Albin Kurti dhe Isa Mustafa...

Arbër Zaimi: Kosova dhe Shqipëria nuk kanë luks për konflikte

I ftuar në Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi komentoi shengenin Ballkanik. Zaimi tha se Kosova...

Emri i ndryshimit

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë kështu si është. 1. Në Kosovë, më...

Vjosa Osmani i thotë Po koalicionit me Albin Kurtin!

Kandidatja e Lidhjes demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i ka thënë Po, ftesës së Albin Kurtit për koalicion me Vetëvendosjen. Politikania e dytë më...

Rexhep Qosja: Vetëvendosja dhe LDK të krijojnë koalicion, për luftën kundër...

Akademiku Rexhep Qosja, në një prononcim për Neës 24, ka thënë se Vetëvendosja dhe LDK duhet të kenë një koalicion dhe se Albin Kurti...

Pse nuk mundemi të kuptojmë kosovarët dhe një libër ndryshe nga...

Nga Dritan Hila Haki Morina është një shqiptar i Kosovës i keqtrajtuar që në adoleshencë të tij nga pushtuesit serbë. Me aktivitet që në gjimnaz, është...

Politikanët e Kosovës rrihen përsëri në studio

Dardan Mmolliqaj, nga Partia Social-Demokrate dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht, pas një debati të ashpër në studion e televizionit "T7". Lajmin e...

Foto/ Habit deputeti, nxjerr makinën në shitje, për shpenzimet e fushatës

Kandidati për deputet i Vetëvendosjes, Xhavit Drenori ka vendosur të nxjerrë në shitje makinën e tij, për të mbuluar shpenzimet e fushatës. Ky lajm është...