20:09 - 26 Janar, 2020

Etiketim: Vucic

Rama: Shengeni Rajonal nuk është Jogusllavi e re, siç thonë dy...

Kryeministri Rama, ka folur për shengenin rajonal në videomesazhin e fundit për 2019. Rama ka thënë se shengeni Rajonal nuk është një Jugosllavi e re,...

Duma: Nuk duhej që në Tiranë të parakalonin politikanët e Beogradit

Ish-deputetja e PD, Grida Duma përmës një postimi në facebook, ka shkruar në lidhje me minishengenin ballkanik, dhe përplasjen e fundit mes kryeministrit Edi...

Tërmeti/ Vuçiç: Qeveria e Serbisë do të miratojë fondin për t’i...

Në kuadër të samitit të tretë për Minishengenin Ballkanik, kryeministri i vendit, Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë, Zoran...

Vuçiç pritet me protesta në Tiranë, protestuesit mbajnë në dorë foto...

Mbrëmjen e sotme Kryeministri Edi Rama, ka pritur në Tiranë Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, dhe homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran...

Samiti i Mini-shengenit Ballkanik, mbërrijnë në Tiranë, Vuçiç dhe Zaev

Kanë mbërritur në Tiranë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev. Ata do të zhvillojnë takim me kryeministrin Edi Rama,...

Mohoi masakrën e Reçaku, kallëzim penal ndaj Vuçiçit

Avokati Tomë Gashi, i cili është përfaqësues juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës...

Vuçiç në sy të Thaçit e Macron: 10 shtete do të...

Presidenti i Francës, Emmanue Macron ka pritur ditën e sotme në një takim dy homologët e tij Hashim Thaçin dhe Aleksandër Vuçiç. Takimi është bërë...

Vuçiç: Albin Kurti, tri herë më i vështirë se Haradinaj e...

Në një intervistë për gazetën gjermane "Der Standard", presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur për ardhjen në pushtet të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Vuçiç: Jam gati për kompromis me shqiptarët!

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, në një intervistë për emisionin Opinion, thotë se ai është gati për një kompromis me shqiptarët. Sipas tij, është më...

Rama batuta me Vuçiçin: Ende na duhet anglishtja në mes

Në konferencën trepalëshe mes presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe atij të Maqedonisë Zoran Zaev janë shkëmbyer batuta. Ata folën...

Gazetari i dhuron Vuçiçit fjalorin e gjuhës shqipe

Gazetari, Idro Seferi i ka dhuruar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç një fjalor të gjuhës shqipe. Ndërsa shpërndan fotot me Vuçiçin duke i dhuruar fjalorin,...

Vuçiç për zgjedhjet në Kosovë: Fituese lista serbe

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, në një konferencë për mediet në Beograd, pas përfundimit të procesit të votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në...

Vuçiç lexon shqip: Nëse Idro Seferi flet serbisht, edhe unë mund...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka lexuar në gjuhën shqipe, gjatë një takimi me  kandidatët e Listës Serbe në Beograd. I pranishëm ka qenë...

Rama takon Vuçiç dhe Zaev: Në tetor firmosim Shengenin Ballkanik

Kryeministri Edi Rama është takuar në SHBA me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, teksa po marrin pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të...

Presidenti Vuçiç: Dorëheqja e Haradinajt, mashtrim politik

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në një deklaratë për medie, Vuçiç e cilësoi...