04:34 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: vranësira

Moti/ Ja ku do të bjerë shi sot!

Gjatë ditëve të kaluara vendi ynë u mbizotërua nga temperatura të larta. Ditën e sotme pritet që vendi ynë të përfshihet nga reshje shiu,...

Si do të jetë moti sot, e hënë 30 shtator 2019!

Orët e para të ditës së sotme, sipas Meteoalb, do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta. Kryesisht vranësirat do të jenë...

S’ka shi sot, ja si parashikohet të jetë moti!

Territori shqiptar duke filluar që nga orët e para të mëngjesit do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave në zonat...

Si do të jetë moti sot!

Ditën e sotme në orët e para të ditës do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Pjesa e dytë e ditës...

Si do të jetë moti sot, e martë 24 shtator 2019!

Moti për ditën e sotme mbetet në kushte të paqëndrueshme atmosferike, duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë të pranishme  në të gjithë...

Moti sot/ Reshje shiu e vranësira në të gjithë vendin

  Ditën e sotme me 19 shtator 2019, në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët, me alternime vranësirash, të cilat do të shtohen...

Temperaturat rriten, ja si do të jetë moti sot!

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët, ku paraditja do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Duke filluar nga...

Plane për fundjavën, mësoni më parë si do jetë moti!

Moti përgjatë fundjavës do të jetë favorizues ndaj, nëse keni plane koha nuk do t'jua prishë ato. Dita do të mbizotërohet nga vranësira të...

Si do të jetë moti sot, 8 shtator 2019!

Vendi ynë gjatë paradites do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira, ku zonat malore do të mbizotërohen nga vranësira të shpeshta. Mesdita dhe në...

Si do të jetë moti sot, 03 shtator 2019!

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm, ku vranësirat dhe shirat e dobët, do të jenë të pranishme, më të...

Si do të jetë moti sot, 01 shtator 2019!

Muaji shtator nis me mot të kthjellët, duke u shoqëruar me vranësira të lehta, në pjesën më të madhe të vendit. Gjatë orëve të...

Ja si do të jetë moti sot!

Edhe ditën e sotme mbetemi nën ndikimin e vranësirave dhe shirave të përkohshëm në zonat malore, kryesisht në veri-lindje të vendit. Pjesa tjetër e...

Ja si do të jetë moti sot, e premte 19 korrik...

Moti për ditën e sotme do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, përgjatë pjesës së parë të ditës. Në orët vijuese vranësirat pësojnë...

Rikthehen shtrëngatat, ja si do të jetë moti sot!

Dita e sotme do të dominohet nga mot i kthjellët në pjesën bregdetare e vranësira të pakta kalimtare në pjesën tjetër të territorit. Në...

Ja si do të jetë moti sot!

Kthjellimet do të dominojnë në zonat e ulëta dhe ato bregdetare, por sërish zonat veriore dhe lindore do të mbeten në ndikimin e vranësirave...