19:44 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: votime

Albin Kurti: Posti i kryeministrit i padiskutueshëm, e ka përcaktuar populli

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do...

KQZ e Kosovës publikon shifrat: Ja sa persona kanë votuar deri...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar shifrat për votuesit që votuan sot, në të gjitha komunat. Sipas KQZ-së deri në orën 15:00...

Sot heshtje zgjedhore, Kosova voton nesër!

Dje partitë politike në Kosovë mbyllën zyrtarisht, fushatën elektorale, ndërsa sot vendi është në heshtje zgjedhore. Ditën e nesërme qytetarët do të votojnë për...

KQZ hap sot kutitë në 11 qendrat e votimit, në Lezhë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë këtë të premte kutitë e votimit në 11 qendra në Lezhë. Një ditë më parë, KQZ-ja miratoi,...

A ishin të lira dhe të ndershme zgjedhjet? Ja përgjigjja e...

Shefja e misionit të OSBE/ODIHR u pyet nga gazetarët nëse ishin zgjedhjet e 30 qershorit të lira, të ndershme dhe demokratike. Glover tha se,...

Zgjedhjet/ Përfundon numërimi i votave në 41 bashki, ja rezultatet!

Ka përfunduar numërimi në 41 bashki të vendit. Në Divjakë, Pustec, Memaliaj, Fushë-Arrëz, Konispol, Libohovë, Kolonjë, Belsh, Himarë, Roskovec, Poliçan, Vorë, Lushnjë, Skrapar, Përrenjas,...

Përfundon numërimi, ja kush u shpall fitues në Patos dhe Delvinë!

Ka përfunduar numërimi i votave dhe në dy bashki, atë të Patosit dhe Delvinës. Në këto bashki, fituese janë shpallur dy kandidate socialiste, të cilat...

Basha bëri vetëvrasje kolektive

Nga Kreshnik Spahiu Lulzim Basha sapo dhuroi dhe dorëzoi çelësat e 61 bashkive. Kjo është hera e dytë që PD-ja bojkoton. Në 1998-ën e majta votoi e...

Voltana Ademi: Në Bërdicë të Mesme, komisionerët mbyllën dyert dhe po...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka thënë sot se, në qendrën e votimit 0216 Bërdicë e Mesme janë mbyllur dyert dhe komisionerët po plotësojnë...

Emigrantët nga Pogradeci dhe Elbasani vijnë enkas për të votuar

Shqipëria sot zhvillon zgjedhjet lokale. Ndërsa KQZ-ja njoftoi se deri në orën 15:00 kanë votuar 15.5% shqiptarë. Edhe emigrantët shqiptarë nga Pogradeci dhe Elbasani...

Foto/ Vangjush Dako voton, shoqërohet nga gruaja dhe vajza

I shoqëruar nga bashkëshortja dhe vajza e tij, kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, ka votuar. Pas votimit, në një prononcim për medie, Dako u...

Veliaj voton me bashkëshorten, u bën thirrje qytetarëve të votojnë për...

Kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, sëbashku me bashkëshorten e tij Ajola Xoxa, votuan në  qendrën e Parkut Olimpik. Pas votimit, Veliaj dha...

30 qershor, sot shqiptarët votojnë!

Sot, më 30 qershor, shqiptarët do t'u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e bashkive. Këto janë zgjedhjet e para prej shumë...

Nënkryetari i KQZ: Mos i bojkotoni votimet!

Një ditë para zgjedhjeve, nënkryetari i KQZ-së, u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin në votime dhe të ushtrojnë të drejtën e tyre...

Sot heshtje zgjedhore, nesër shqiptarët votojnë

Një ditë më parë Partia Socialiste, drejtuese e koalicionit Aleanca për Shqipërinë Europiane, mbylli fushatën elektorale, ndërsa sot është heshtje zgjedhore. Opozita nuk merr...