19:44 - 26 Shkurt, 2020

Etiketim: vota

Myslim Murrizi: Zogu i Tiranës ka mbledhur vota sa për...

Deputeti i opozitës së re, Myslim Murrizi ka folur së fundmi për fenomenin e shit-blerjes së votave që doli në pah nga përgjimet e...

Zgjedhjet në Hong-Kong, regjistrohet numër rekord votuesish

Numër rekord votuesish është shënuar sot në Hong-Kong, ku po zhvillohen zgjedhjet për këshillin e rrethit. Deri në drekë, numri i votuesve tashmë kishte tejkaluar...

Gjykata Supreme merr vendim/ Vetëvendosje humb 3 deputetë, LDK e PDK...

Lëvizja Vetëvendosje e Kosovës ka humbur 3 deputetë, ndërsa LDK dhe PDK-ja nga dy pas vendimit të Gjykatës Supreme, e ka cilësuar si të...

Vetëvendosjes i shtohet një deputet nga votat e diasporës

  Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ketë 31, por 32 deputetë në legjislaturën e re, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Një deputet nga VV,...

Përfundon numërimi i votave të diasporës në Kosovë, ja rezultati!

Ka përfunduar numërimi i votave të mbetura të diasporës për të cilat sot Gjykata Supreme vendosi në favor të VV-së që të numërohen. Nga 2039...

Albin Kurti, politikani më i votuar në historinë e Kosovës!

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, njëherësh kandidati për kryeministër Albin Kurti rezulton të jetë politikani më i votuar në historinë e Kosovës. Vendin e...

Votat e emigrantëve/ Vetëvendosje më shumë se të gjitha partitë bashkë

  Ka nisur mbrëmjen e kaluar numërimi i votave të ardhura me postë në Kosovë, nga emigrantët, Kur janë numëruar rreth 20 mijë vota, Lëvizja Vetëvendosje...

Nisin hetimet, si u helmuan 26 zyrtarët në Kosovë me votat...

26 zyrtarë të Kosovës, janë helmuar pasi kanë hapur zarfet në të cilat gjendeshin votat e mbërritura nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit. 26...

E pabesueshme/ Votat e ardhura nga Serbia u shkaktojnë alergji numëruesve...

  E pazakontë por e vërtetë, verifikuesit e votave të ardhur nga jashtë Kosovës, kanë ndërprë procesin e verifikimit pasi ata kanë pësuar alergji. Verifikuesit kanë...

Përfundon numërimi në Kosovë/ Ky është rezultati final!

Ka përfunduar numërimi i votave në Kosovë. Tanimë, sipas faqes zyrtare të KQZ, numërimi ka përfunduar në 100% të votave. Në rezultatin final, Vetëvendosje e Albin...

Numërohen 50% e votave në Kosovë, LDK dhe Vetëvendosja kokë më...

Në Kosovë dëri tani janë numëruar rreth 50% e votave. Nga rezultati i deritanishëm, Lidhja Demokratike e Kosovës ka 96.781 të vota. E dyta është Vetëvendosja...

Majko: Një votë në Shqipëri kushton 50-100 euro

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka thënë se në vendin tonë është shitur e blerë vota. Majko, ka thënë në “Top Channel” se votat në...

CDU/CSU voton pro hapjes së negociatave, Rama: Danke Anxhela!

Kryeministri Edi Rama,  ka reaguar pas vendimit të CDU/CSU për të votuar pro hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Rama duke falënderuar deputetët...

Foto/ PD publikon provat: Ja si u manipuluan votat e 30...

Këtë të mërkurë, Partia Demokratike ka publikuar disa prova që sipas saj tregojnë si u manipulua procesi i votimit më 30 qershor. Nga selia blu,...

Tiranë/ Dhe dy kuti për t’u numëruar, ja me sa vota...

Pothuajse procesi i numërimit të votave ka përfunduar të të gjithë vendin, ndërsa në Tiranë kanë mbetur dhe dy kuti. Në rezultatet e publikuara në...