23:36 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: vjosa osmani

Isa Mustafa: Osmani është ende kandidate për kryeministre!

Kreu i LDK-së në Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur në një prononcim për mediet se Vjosa Osmani është ende kandidate për kryeministre, derisa të...

Vjosa Osmani: Marrëveshja e Ramës me Vuçiç për ‘Mini-Shengen’, gabim i...

Kadidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, ka komentuar marrëveshjen Mini-Shengen, e firmosur sot nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidenti i Serbisë  Aleksander...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe Osmanit: Do të qeverisim bashkë, pa...

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për...

Kurti gati të qeverisë me Vjosa Osmanin si ministre e jashtme

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, i cili pritet të bëhet kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë  në Opionin se, ekziston mundësia që me krijimin...

Vjosa Osmani i thotë Po koalicionit me Albin Kurtin!

Kandidatja e Lidhjes demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i ka thënë Po, ftesës së Albin Kurtit për koalicion me Vetëvendosjen. Politikania e dytë më...

Burri i Vjosa Osmanit: Unë besoj te një Kosovë, pa bolshevikë!

Burri i Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu, përmes një postimi në Facebook, shkruan se beson te një Kosovë, pa bolshevikë. Ai shprehet se dy bolshevikë,...

Koment: Në Kosovë troket ora e politikës reale

Dy parti me orientime diametralisht të kundërta duhet ta avancojnë tani dialogun e vështirë me Serbinë. Një marrëveshje është e domosdoshme për Kosovën, mendon...

Basha uron Kurtin e Osmanin: Kosova votoi për ndryshimin!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje, dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për fitoren e...

Pse Monika dhe Lulzimi s’bëhen dot si Vjosa dhe Albini?

Nga Kreshnik Spahiu      Albini Kurti shiti apartamentin për kauzën e Vetvendosjes, Lulzim Basha shiti kauzën për apartamentet e tij 14 milion euro. Albin Kurtin...

Fituesit të paqartë, por humbësit janë të sigurtë

Nga Mero Baze Zgjedhjet në Kosovë ishin një mesazh i qartë i shoqërisë kundër përpjekjeve për të përdorur populizmin fallco dhe plagët e luftës, në...

Hapen kutitë e para në Kosovë, kryeson LDK e Vjosa Osmanit

Ka nisur procesi i numërimit të votave në Kosovë. Deri tani janë janë numëruar 150 mijë vota. LDK-ja e Vjosa Osmanit kryeson në krahasim...

Nesër heshtje zgjedhore, Kosova voton të dielën

Duke filluar nga ora 00:00 e mbrëmjes së sotme, Kosova shkon zyrtarisht në heshtje zgjedhore. Të dielën, duke nisur në orën 07:00 të gjitha qendrat...

Oferta e Kurtit që nuk duhej refuzuar, për Kosovën

Nga Isa Myzyraj Lidhja Demokratike e Kosovës ka refuzuar përfundimisht ofertën e Vetëvendosjes që të hyjnë së bashku në zgjedhje, dhe të garojnë nën një...