21:59 - 28 Shkurt, 2020

Etiketim: vize

Kreshnik Spahiu: Bashës i është anuluar viza për SHBA

Kreshnik Spahiu ka hedhur një deklaratë të fortë në “Open”. Sipas Spahiut, kreut të opozitës Lulzim Basha, i është anuluar viza për Shtetet e Bashkuara,...

Vizë turistike në SHBA? Ambasada jep këshillat!

  Ambasada  e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shkruar se nëse një shtetas shqiptar përfiton vizë...

Aplikantë për vizë amerikane? Ja rregullat e reja që duhet të...

Nga tani e tutje, aplikantët për viza amerikane, duhet të zbatojnë rregulla të reja, në mënyrë që ta dalin fitues. Departamenti Amerikan i Shtetit...

Foto/ Rikthehen radhët në ambasada si në vitet ’90

Të rinjtë por edhe mosha e mesme po shfrytëzojnë çdo mundësi për të punuar jashtë Shqipërisë, pasi siç e thonë hapur këtu nuk kanë...

Vizat në SHBA/ S’ka nevojë për garanci apo dokumente shtesë, ja ku...

Mëngjesin e sotëm, Ambasada Amerikanë ka nxjerrë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë aplikuesit e vizës turistike amerikane. Përmes një postimi në Facebook,...

Njoftim i ri për ata që duan të aplikojnë për vizë...

Ditën e sotme, administrata e Trampit ka dhënë një informacion të rëndësishëm për të gjithë ata që duan ose kanë aplikuar për vizë amerikane....

Doni të shkoni në SHBA dhe ju kanë refuzuar vizën? Ambasada...

Keni aplikuar për të shkuar në SHBA për të vizuatuar të afërmit dhe ju është refuzuar viza nga ambasada amerikane? Pikërisht sot ambasada ka...